Статистика
Всего в нашей базе более 4 327 503 вопросов и 6 445 171 ответов!

Помогите пожалуйста!!! Очень надо!! Відгук оповідання "Горпина" Марко Вовчок

5-9 класс

EricKrouse 21 нояб. 2015 г., 18:58:31 (5 лет назад)
Рейтинг
+ 0 -
0 Жалоба
+ 0 -
Акниет99
21 нояб. 2015 г., 20:06:34 (5 лет назад)

Марко Вовчок вивчала життя кріпаків, безпосередньо спілкуючись із ними. Ці зустрічі й розмови викликали в письменниці жагуче бажання розповісти правду. Особливо цікавило Марка Вовчка безправне становище жінок-селянок. 
В оповіданні "Горпина" письменниця створила типовий образ пана-ліберала. Та Марко Вовчок довела, що навіть ліберали можуть бути ворогами українського народу. 
Головна героїня оповідання — Горпина. Вона була "білолицю, гарною й веселою, а прудкою, як зайчик: і в хаті, й надворі в'ється, порядкує, господарює, і співає, і сміється, аж чують гучно її голосок дзвенячий". У Горпини народилася донька. Молода мати не могла натішитися дитиною: співала над нею, цілувала її, хрестила. Горпина нікому не довіряла доньку, навіть на панщину її із собою брала. Тяжке кріпацьке життя дісталося жінці, але радість їй давала донька. 
Старий пан, при якому жилося тяжко, помер. Почав господарювати молодий пан, і при ньому жити стало ще тяжче: тепер кріпаки працювали не п'ять, а шість, а потім і сім днів на тиждень. Молодий пан любив жити в розкоші. Улюбленим заняттям пана було грати в карти на гроші. Кріпакам молодий пан обіцяв нові хати, казав також, що мужиків треба й жалувати, і наукам різним вчити. Так мудро десь його навчили. Але ж насправді то все були ліберальні побрехеньки. Кріпакам стало жити важко, як ніколи. А хати не те що нові не побудували, а й старі порушилися. 
Горпині теж довелося взнати ласки пана. У жінки занедужала дитина, а час уже був іти на панщину. Вона ризикнула взяти доньку із собою. Її зустрів пан і розлючено наказав десятнику негайно віднести дитину додому, щоб, мовляв, не відволікала кріпачку від роботи. А на Горпину гримнув і наказав, щоб вона робила діло, якщо не хоче бути покараною. Дитина кріпачки без материнського догляду та будь-якої допомоги померла. Горпина збожеволіла від горя. 
Ось такий жахливий випадок із селянського життя розповіла Марко Вовчок. Письменниця була переконана, що кріпаччина є рабством, і що ліберали не кращі за звичайних панів. Марко Вовчок наділила свою героїню всіма позитивними рисами національного характеру, висловлюючи свою любов і повагу до простого народу України.

Ответить

Другие вопросы из категории

Капитанская дочка 1. Каким уехал и каким приехал Гринёв 2. а) Отношение Гринёва и Швабрина

б) Отношение с Марьей Ивановной

в) Отношение Гринёва и Пугачёва

3 Почему Белгородской крепости занимает центральное место место в воспоминаниях Гринёва

Помогите пожалуйста....Что они написали в серебряном веке?(хотя бы по одному произведению к каждому автору)

2. Символизм: Бальмонт, Блок, Брюсов.
3. Акмеизм: Ахматова, Гумилёв, Мандельштам.
4. Футуризм: Маяковский, Хлебников, Северянин.

Читайте также

помогите пожалуйста срочно надо

напишите сочинение на тему: мой любимый сказочный герой..

пожалуйста очень надо

Помогите пожалуйста.Завтра надо сдать(2 день жду,чтоб кто-нибудь написал).

Три блаженных дня "Мцыри"
Где он (1,2,3 день)? Когда? Что испытал? Кого встретил?
Пожалуйста,очень надо.

Помогите пожалуйста очень срочно надо! пишем сочинения: против всего можно устоять, но не против доброты . Или письменно ответить на вопрос: Каким

был,и каким стал Прошка Житин и почему он изменился? по рассказу человек за бортом. очень очень очень очень надо кто может помогите. я просто вобще не умею писать сочинения

5-9 класс литература ответов нет
Помогите пожалуйста!очень надо! напишите сочинение а точнее одно событие которое произошло в вашей семье(родственники которые учавствовали в

отечественной войне)!надо чтобы они сами(бабушка или дедушка рассказали)! а я бы смогла но прадедушка умер!ПОМОГИТЕ ПЛИЗ!

Ребята, помогите очень надо. Нужно написать сочиненение по литературе для 6 класса, темы сочинений: 1.Мой любимый былинный герой, 2.Волнующие страницы

героического эпоса, 3.Как рождалась литература.-Тему выбирайте сами,какую захотите.Пожалуйсто очень надо.Зараннее спасибо!!!Сочинение должно получится где-то на страницу.Вы находитесь на странице вопроса "Помогите пожалуйста!!! Очень надо!! Відгук оповідання "Горпина" Марко Вовчок", категории "литература". Данный вопрос относится к разделу "5-9" классов. Здесь вы сможете получить ответ, а также обсудить вопрос с посетителями сайта. Автоматический умный поиск поможет найти похожие вопросы в категории "литература". Если ваш вопрос отличается или ответы не подходят, вы можете задать новый вопрос, воспользовавшись кнопкой в верхней части сайта.