Статистика
Всего в нашей базе более 4 327 664 вопросов и 6 445 978 ответов!

твір-роздум. мої роздуми над образом Печоріна

5-9 класс

Gdv076 17 июля 2013 г., 22:20:28 (10 лет назад)
Рейтинг
+ 0 -
0 Жалоба
+ 0 -
Naicas
17 июля 2013 г., 23:02:20 (10 лет назад)

Образ Печоріна, зображений у романі Михайла Юрійовича Лермонтова «Герой нашого часу», викликав багато суперечностей у читачів, які були сучасниками поета. Неоднозначність образу головного героя і пояснення причини суперечливого його сприйняття висловив сам Лермонтов в передмові до роману: «Чому ж цей характер… не знаходить у вас пощади? Вже не тому, що в ньому більше правди, ніж би ви того бажали? ». Лермонтов показав у Печоріна людей, які виховуються існуючим суспільством, а такі люди не мають у житті конкретної мети, вони непослідовні у своїх діях, розмінюються на різні дрібниці. Роман «Герой нашого часу» складається з декількох, не пов’язаних між собою, частин. У кожній з них описується певний фрагмент життя головного героя.І в кожній з них розкривається його характер, показується поведінку в різних ситуаціях. Кожна повість роману показує читачеві, що Печорін, де б він не знаходився, які б люди його не оточували, не знаходить свого місця в житті. Печорину чужі люди, ким би вони не були. Печорін повний енергії, він жадає дії, але все, що він робить дріб’язково, а до чого доторкається, неодмінно руйнується. Він ніби звеличує себе над оточуючими. Печорін постійно шукає «чудесний світ тривог і битв», але не знаходить його, оскільки цього світу просто не існує в повсякденному житті, яку проживає Печорин зокрема і суспільство того часу в цілому. Бажання Печоріна та існуюча дійсність не збігаються. Він хоче отримати визнання оточуючих, бути значимою людиною, але здійснювані ним вчинки незначні, дрібні, і тому жадане народне визнання не приходить до головного героя. У романі яскраво показані взаємини між різними за своїм походженням людьми, їх характери, цілі.Так, наприклад, зустрівши горців, ми бачимо, наскільки ці люди відрізняються від Печоріна. Бела, Казбич є цілісними особистостями, а Печорін, навпаки, постійно суперечливий, роздирають пристрастями. Невизначеність Печоріна, відсутність в ньому конкретики цілей, сенсу життя показує нам, що головний герой роману підпадає під категорію так званих «зайвих людей», які незрозумілим суспільством і, відповідно, не потрібні йому. Лермонтов написав: «І життя вже нас томить, як рівний шлях без мети, як бенкет на святі чужому». Саме цими словами і можна виразити внутрішній світ Печоріна. Але, головна цінність твору «Герой нашого часу» полягає в тому. що не тільки в дев’ятнадцятому столітті людина перебувала у постійному пошуку сенсу життя та свого місця в цьому світі. Актуальні ці питання і зараз, у нашому сучасному світі.

Читать полностью: http://tvori.com.ua/tvir-na-temu-obraz-pechorina-u-romani-myu-lermontova-geroj-nashogo-chasu/#ixzz3DgE6xuLQ

Ответить



Вы находитесь на странице вопроса "твір-роздум. мої роздуми над образом Печоріна", категории "литература". Данный вопрос относится к разделу "5-9" классов. Здесь вы сможете получить ответ, а также обсудить вопрос с посетителями сайта. Автоматический умный поиск поможет найти похожие вопросы в категории "литература". Если ваш вопрос отличается или ответы не подходят, вы можете задать новый вопрос, воспользовавшись кнопкой в верхней части сайта.