Статистика
Всего в нашей базе более 4 327 664 вопросов и 6 445 978 ответов!

Ідейно-художній аналіз Некрасов Роздуми біля парадного під'їзду

10-11 класс

709710a 15 дек. 2013 г., 19:24:03 (10 лет назад)
Рейтинг
+ 0 -
0 Жалоба
+ 0 -
Sashkawowow
15 дек. 2013 г., 21:43:43 (10 лет назад)

                                     "Ідейно-художній аналіз вірша Некрасова"
У вірші «Роздуми біля парадного під'їзду » Н.А. Некрасов пише про соціальне розшарування суспільства. «Парадний під'їзд » у ньому виступає як символ держави . До під'їзду весь час приходять прохачі , лише по урочистих днях приїжджають самовдоволені люди, які мають звання . До начальства допускають не всіх прохачів. У дверях стоїть швейцар , який відганяє обірвану чернь. Н.А. Некрасов не випадково поміщає в вірш розгорнутий портрет пілігримів : « засмаглі обличчя і руки , армячишке худий на плечах , За торбинці на спинах зігнутих , Хрест на шиї і кров на ногах , В саморобні постоли взутих ». Портрет наочно показує ті умови , в яких живуть прохачі : злидні і непосильна праця . На обличчях мужиків застигло « вираз надії і муки» . Вони богобоязливі ( носять хрести , хрестяться на церква) . Швейцара , котрий не пустив їх на поріг , вони з їх насущними проблемами не засуджують , кажучи « суди його бог ! » , А самі лише безнадійно розводять руками і йдуть. Опису нещасних мандрівників Н.А. Некрасов протиставляє за принципом контрасту портрет « власника розкішних палат ». У той час як убогі прохачі стоять біля дверей , збивши в кров ноги від довгого шляху до « парадного під'їзду » , той, на кого вони уповають » , ще спить. І взагалі він веде дозвільний спосіб життя , впиваючись лестощами , залицянням , обжерливістю і грою. Н.А. Некрасов гнівно вигукує: «ворота їх , в тобі їх порятунок! Але щасливі глухі до добра ... ». Чиновнику життя здається вічним святом. У похилі роки він буде насолоджуватися небом Сицилії і показною офіційної славою , яка на ділі обернеться прокляттям вітчизни . У фінальній частині твору художній простір помітно розширюється. Окремий випадок чиновницького свавілля переростає в масштабну картину народних страждань : «Назви мені таку обитель , Я такого кута не бачив , Де б сіяч твій і хранитель , Де б російський мужик не стогнав ? » - З такими словами звертається поет до рідної землі. Цей загальний народний стогін переростає в протяжну пісню бурлаків на Волзі. Волга в даному випадку виступає як символ усієї Росії

Ответить

Читайте также

ПЛАТОН ВОРОНЬКО

ОБЛІТАВ ЖУРАВЕЛЬ... (Художньо-змістовий аналіз вірша) Облітав журавель

Сто морів, сто земель,

Облітав, обходив,

Крила, ноги натрудив.

Ми спитали журавля:

— Де найкращая земля?

Журавель відповідає:

— Краще рідної немає!

помогите пожалуйста написать сочинение на тему "образ Ермила Григина" (по поэме "кому на руси жить хорошо" А.Н. Некрасов) или "образ Матрены

Тимофеевны" (по поэме "кому на руси жить хорошо" А.Н. Некрасов). и пожалуйста не надо копировать с других сайтов.....

Н.А. Некрасов. Глава "Пир - на весь мир". 1. Почему, по-вашему, эта глава не прошла цензуру, не была напечатана при жизни поэта?

2. Гриша Добросклонов - центральный образ поэмы. Какие реальные прототипы могли у него быть? Почему Некрасов делает своего героя поэтом? Какой путь выбирает он себе? Что готовит ему судьба?

3. Какой образ России рисует автор в этой главе? Почему так много песен Добросклонова вставлено в поэтическое повествование? Можно ли сказать, что образ Родины, Руси дается как образ противоречивый?
4. Почему мужики и сам автор считают Добросклонова счастливым человеком? Какое выское понимание счастье провозглашает Некрасов в главе данной главе?
5. В чем заключается идейный смысл легенды " О двух великих грешниках"?



Вы находитесь на странице вопроса "Ідейно-художній аналіз Некрасов Роздуми біля парадного під'їзду", категории "литература". Данный вопрос относится к разделу "10-11" классов. Здесь вы сможете получить ответ, а также обсудить вопрос с посетителями сайта. Автоматический умный поиск поможет найти похожие вопросы в категории "литература". Если ваш вопрос отличается или ответы не подходят, вы можете задать новый вопрос, воспользовавшись кнопкой в верхней части сайта.